Posted by admin | Możliwość komentowania Czy Wielka Brytania to ładny kraj? została wyłączona

Zwiedzanie ładnych miejsc na Wyspach

Skarby Danii
Północna cześć Europy w większości przypadków jest raczej mało doceniana przez turystów z wielu krajów, co widoczne jest także i w Polsce. Z pozoru nie ma tam raczej wielu ciekawych atrakcji, zaś sama dość chłodna pogoda sprawia, że na wakacyjne wyjazdy znacznie częściej wybieramy południowe kraje, które mogą nam zaoferować piękne plaże. Takie podejście stanowi jednak poważny błąd, ponieważ same tylko kraje skandynawskie mają do zaoferowania tak wiele godnych uwagi rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie.
Doskonałym przykładem może tutaj być Dania, stosunkowo niewielki kraj leżąca przede wszystkim na półwyspie Jutlandzkim. Należy ona do grona krajów nordyckich, przez co sama jej kultura blisko związana jest z legendarnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o bardzo długiej historii, więc sama tylko jego stolica – Kopenhaga – posiada całe mnóstwo ciekawych zabytków oraz innych atrakcji, dzięki którym każdy turysta może się tutaj naprawdę świetnie bawić.
Dania jest więc rewelacyjnym dowodem na to, że północna Europa również jest ciekawym miejscem na spędzenie wakacji. Dodatkowo położona jest ona bardzo blisko Polski, zatem za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – zdecydowanie warto!

Comments are closed.